אירוע ההשקה של אפל ל iPhone 4S

רגע אחרי שהתאוששנו מאירוע ההשקה המדובר ובעל השמועות הגדולות ביותר השנה, ולאחר שצפיתי הוידאו רצוף של האירוע, הרשו לי להציג לפניכם כמה מהדברים דווקא הפחות מדוברים בבלוגספירה וגם על העובדות בשטח.

נתחיל מהתגובות והתחושה של האכזבה הנשמעים ברשת בעקבות אי השקותו של iPhone 5 אז ראשית אף אחד לא הבטיח לכם אייפון 5 למרות שהשמועות התרוצצו ללא הרף. אני תכף אתייחס ל iPhone 4s שעורר את התגובות הללו.

דווקא כאן אני רוצה להתייחס להצגה ולשחקנים. טים קוק המנכל החדש של אפל נתן הצגה שרק אפל יכולה לייצר, שימו לב לאיך הוא הציג את החידושים האחרונים בנינוחות יוצאת דופן ובמופע במתי שהועתק מקודמו סטיב ג׳ובס.
הלבוש של טים שכמעט תאם את הופעתו של סטיב ג׳ובס נבחר בקפידה , העמידה וההליכה על הבמה היו כמו המשך מוקפד ביותר של קודמו, זה לא במקרה, אני בטוח שבאמת חשבו על הפרטים הללו מבעוד מועד.

אחד הדברים שניתן לומר כאן לזכותו של המנהיג החדש של אפל זה שהוא ידע לקחת את הסגנון של סטיב ג׳ובס ולדבוק באותה שפה המשדרת נינוחות ופאסון בדרך ההצגה.

בחלקים הבאים של המצגת שבהם עלו מנהליה הבכירים של אפל יכולנו לראות בבירור שיש כאן הבדל משמעותי באופן ההצגה, דווקא הבחור שהציג את האייפון 4s היה לדעתי פחות מתאים למשימה, החל מרצף המהיר של התיאור במצגת ועד להופעתו החיצונית שקצת קטעה את אופן ההתלהבות שבה דיבר טים קוק על החדשות האחרונות.

ועתה לעובדות בשטח.
אפל הציגה בהשקה מכשיר משודרג (כפי שהיה עם ה 3G וה 3GS), אך פה התאכזבנו מ 2 עובדות :
1. שלא שמענו על שם חדש לגמרי של מכשיר האייפון.
2. שקיבלנו עיצוב חיצוני זהה לגמרי לקודמו iPhone 4.
אם ניקח רגע את 2 העובדות הללו אז נבין שמדובר כאן במיתוג נטו. אך לא בחוסר חידוש טכנולוגי.
ה iPhone 4s שונה לחלוטין מבפנים , מעבד עם. ליבה כפולה , מערכת הפעלה שתומכת בחומרה ב 100% ויכולות חדשות של זיהוי קולי שאי אפשר לומר שלא הרשים אותנו בהדגמה. כל אלו הם מאפיינים שהמתחרים המובילים בשוק יכולים בשלב זה להתחיל לחשוב איך לפתח אותם.
מה שאפל יצרה למעשה הוא שידרוג שיהפוך את המכשיר הבא שלה למוביל טכנולוגית, נכון שאין לו מסך גדול כמו לסמסונג galaxy s || אבל לא לצורך זה התכנסנו כאן, אני מבטיח לכם שאם זה היה החידוש היחידי שהיה מוצג בהשקה ה״מאוכזבים״ היו נותרים מאוכזבים.
מערכת ההפעלה החדשה iOS 5 שנתמכת על מכשירי דור 4 ו 3GS מהווה נוק-אאוט למתחריה ולו בגלל הפיצ׳רים הנוספים כמו למשל ה notification שיש אותם באנדרואידים, אלא התאימות והאחידות המדהימים שהיא דובקת בהם.
מפתחי אפליקציות הסמארטפון יכולים להעיד על חוסר האחידות שיש בגרסאות השונות של מערכות המעלה אחרות וכאן אפל יוצאת עם מערכת הפעלה שכוללת כ 200 תכונות חדשות מקודמתה שמסוגלת לעבוד על מכשירים שיש לנו בכיס כבר היום ושימו לב: אתם לא צריכים לקנות או לשדרג שום אפליקציה כדי שהמכשיר שלכם יתמוך בה.

שירות הענן icloud שמגיע כעסקת חבילה עם iOS 5 מאפשר לנו לשמור את כל המידע שיש לנו בכיס במחשב או באייפד במקום שממנו הוא יהיה זמין בכל מקום, ולא רק , אתם רק צריכים לחיצה על כפתור אחד וזה קורה, זו חדשנות!

מה הלאה ?
אני בטוח שאפל כבר עובדת על מכשיר חדש, עם שם ועיצוב חדשים שהשקתו בשנה הבאה תהיה המילה האחרונה בשוק הסלולר. כמו שאנו רגילים לקבל מאפל מספר רב של תכונות חדשות. גם כאן באייפון הבא אנו נראה לא רק מסך גדול יותר (שאני לא בטוח שזה מהווה יתרון לרובינו בגלל הנוחות בנשיאתו) אלא גם עיצוב שונה וחדשני יותר.

אם נסתכל על ״מה מקבלים״ באייפון 4s נבין שלא כולנו נרוץ לשדרג , אך שימו לב למחיר שמהווה חלק לא קטן בשיקולי הקנייה של רבין מאיתנו- המחיר הוא להמונים! וכאן אין מה להשוות למחירי הסמסונג או המוטורולה המתקדמים שם אנו נאלצים לשלם אלפי שקלים כדי לקבל מכשיר שלא בטוח חזק ואמין כמו האייפון.

כדי לצפות באירוע ההשקה ברצף קבלו את הוידאו הבא מתוך השידור המקורי.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

הוסף תגובה

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)