שליטה בקול – פיתוח קול

פיתוח קול כל מורה מלמד את שיעורי פיתוח הקול בצורה שונה, אך לרוב המורים דרך שונה לאותה מטרה.
לא פשוט להסביר כיצד לשיר בצורה טובה יותר מכיוון שצריך בכל מיני דרכים ודמיון מודרך לפעמים לנתב את התלמיד לבצע פעולות שמצריכות מחשבה כזאת או אחרת על מנת להפיק צלילים שונים .
הכוונה היא שהכל בראש, זה אינו אימון כושר שפשוט צריך לתרגל ולתרגל בלי סוף ובסוף הקול מתפתח. צריך להבין את הרעיון שעומד מאחורי פיתוח הקול וזה השליטה בקול.
היכולת שלנו לחשוב על הפעולה ושבגוף יבצע אותה בצורה מושלמת בדיוק כמו שדמיינו זו השליטה האמיתית . מעבר ליכולת הטכנית הזו, פיתוח הקול טומן בחובו גם פן ריגשי . בשירה שלנו אנו רוצים להעביר מעבר לרושם של השליטה בקול, גוונים יפים של הקול, סלסולים, מניירות ואפקטים קוליים גם רגשות .
בסופו של יום, כאשר מישהו מקשיב לנו, הוא נהנה מהקול שלנו, אך אם הקול שלנו נטול רגש, זה יהיה נעים להאזין, אבל זה לא יעשה למאזין שום דבר הוא לא יתרגש מהשיר, הוא לא ירצה להאזין לו יותר מפעם או פעמיים והוא לא ירצה להמשיך להאזין לאותו זמר שוב ושוב כי זה פשוט יתחיל לשעמם . כאשר נצליח לרגש ולהעביר את ההרגשות שלנו למאזין באמצעות הקול שלנו, אז נהיה באמת זמרים. לשלוט בקול זו יכולת מדהימה, אך לרגש זו יכולת שאין לה גבולות והיא פי כמה יותר חשובה. יש זמרים שאין להם שליטה טובה בקול, גוון קול נעים או אפקטים קוליים מיוחדים, אולם, הם מצליחים לרגש אותנו ולגעת לנו בלב . וכשזה קורה, הם כובשים אותנו ומשכנעים אותנו באמיתות הסיפור שמאחורי השיר. ולכן השאיפה הראשונה שלנו בלימודי פיתוח קול באולפני קולות היא לגרום לכם לרגש. להתחבר לטקסט אותו אתם שרים, לחוות את המילים ואת הסיפור שמאוחריהן וללמוד כיצד להעביר את זה אל המאזין ולרגש אותו .

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

הוסף תגובה

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)