עברתי למק. חווית המעבר.

כבר זמן רב שההתלבטות הזו אוחזת גם אותי בין אם לעבור לעולם המק של אפל או לשדרג למחשב חזק PC.
לאחרונה ובעקבות הנסיון והחשיפה עם מוצריה השונים של אפל ההחלטה לעבור לעולם הזה כבר נפלה אך לא ידעתי מתי הרגע הנכון לרכישה. ב 11 ביוני ולפי כל השמועות שצצו לפני כן אפל הכריזה על סדרה חדשה של מחשבי הנוטלות שלה וביניהם המקבוק פרו החדש עם מסך הרטינה אז החלטתי שזה הזמן.
על פי כל התיאורים והמצגות שנחשפו למקבוק פרו החדש היה נראה לי שזה הדבר שחיכיתי לו.(הצרכים העיקריים הם סביבת פיתוח, עבודה מול מספר רב של אפליקציות במקביל כולל תוכנות גרפיות כמו פוטושופ,תגובתיות מהירה, ויכולת שימוש במספר דפדפנים שונים).
מבחינתי המעבר מורכב משני חלקים, גם מעבר מעולם ה pc למק, וגם שדרוג החומרה והתוכנה תוך שימוש באפליקציות בגרסתם למק. מכיוון שזה לא המקום לספר לכם מה נשתנה בין עולם ה pc למק , אני אתמקד יותר בנקודות ובחוויות השימוש הנוגעות לדגם החדש של המקבוק פרו.
אגב, אחד המדדים האישיים שלי (זה גם נכון לשדרוגי ה pc שחוויתי) לרכש מוצלח של תאימות החומרה התוכנה הוא הזמן שלוקח לי ״להעמיד״ את סביבת העבודה מ א עד ת כולל התקנות ושדרוגי התוכנות על המערכת החדשה.
אחד הרשמים הראשוניים לאחר פתיחת האריזה של המקבוק החזיר אותי כ 3 וחצי שנים אחורה כשקיבלתי את האייפון הראשון. האריזה האיכותית, האיבזור המותאם אישית למוצר, החוברת המינימליסטית שמוכיחה את החוסר צורך בהסברים ארוכים כשהמוצר מושקע בפרטים הקטנים ועוד.
אפל ידועה בעיצוב המדהים והנקי של המוצרים שלה , אך הפעם נחשף לפניי מוצר שלא יכולתי להשוות אותו למחשב נייד אחד שראיתי, מדובר במק דק להפליא הכולל יציאת HDMI, שתי יציאות THUNDERBOLT , 20, שתי USB 3 , שקע אוניות ושקע המגנטי של הזנת המתח למחשב.
הדבר הראשון שעשיתי הוא הדלקת המחשב שאגב כפתור ה power מעוצב כאחד ממקשי המקלדת. לקח למחשב להגיע למסך ה welcome כ 3-4 שניות. לאחר הגדרות ראשוניות מערכת ההפעלה הייתה באוויר , מסך הרטינה הוכיח את עצמו בגדול כאשר פתחתי תמונות שצולמו במצלמת ריפלקס ברזולוציה של יותר מ 4 מליון פיקסלים. אי אפשר להישאר אדישים לגווני השחור , הצבעים הטבעיים שהמסך הזה מספק לנו.
התרגלתי לקיצורי הדרך במקלדת דיי מהר ועניין הגלילה ה״טבעית״ דיי ״קנה״ אותי שלא הייתי חייב לחזור לגלילה רגילה כפי שאנו מכירים (משיכת המסך לכיוון הגלילה ולא הפוך).
לאחר פתיחת מספר תוכנות שמגיעות עם ה Lion OSX הבנתי שמדובר בביצועים לא רגילים , פשוט 0-שניה זמן המתנה לפתיחת כל תוכנה. ואז חשבתי שבטח לאחר התקנת תוכנות נוספות הזמן הזה יהפוך להיסטוריה.
לאחר העמסת המחשב עם תוכנות נוספות, Parallels desktop 7 שהריץ ווינדוס 7 ( שהתקנתו הייתה יותר מהירה ממחשב אמיתי) , העתקת קבצים במקביל מהרשת הביתית, אייטיונס פתוח, נוכחתי לדעת שכל אלו לא השפיעו כלל על הביצועים השוטפים בתוך ה MAC. דילגתי קצת עם התיאורים לפני שסקרתי את מפרט המק החדש : מדובר על מעבד I7 , 2.6ghz, 8gb ram, 512 GB FLASH DISK. החידוש בדגם הזה של המק מעבר ליכולות העיבוד והגרפיקה היא יציאת ה HDMI שחוסכת לנו לקנות מתאם בין ה MINI DISPLAY לHDMI על מנת לחבר את המחשב למסך גדול(שרוב המסכים הללו מגיעים עם HDMI IN).
המפתח המרכזי אך לא רק לביצועים הטובים הוא הם FLASH DISK שלא רק מהווה את ההווה והעתיד של האחסון אלא גם שומר על שקט מופלא בזמן העבודה.
למי שלא הכיר (כמוני) את תוכנת ה Parallels היא אחת התוכנות הטובות לוירטואליזציה ואחד היתרונות הגדולים שלה על מק היא היכולת לעבוד במוד שבו אפליקציות ה ווינדוס רצות כאילו הותקנו בתוך המק ללא קפיצה בין חלונות שונים.
זיהוי המדפסת (רשת) היה מיידי(מדפסת סמסונג, לייזר ביתית). השתקפות כל ההתקנים לתוך ה ווינדוס הוירטואלי הייתה ללא התערבות כלל , כולל שיתוף קבצים בין המערכות.
עבר שבוע מאז שהתחלתי לעבוד עם המק, ההסתגלות הקשה יותר הייתה המשחק עם קיצורי הדרך של המקלדת, בתור אחד שמשתמש יותר במקשי המקלדת מאשר בעכבר הייתי רגיל לצירופי מקשים מעולם הווינדווס, ולכן ההתרגלות למעבר בין שפות, צירופים נוספים באפליקציות שונות , הייתה קצת יותר ארוכה אבל התרגלתי.

לעומת זאת, האפשרויות השונות במשחק בדסקטופ המק והמלטיטא׳צ של ה TRACKPAD גרמו לי להתמכר לאופציות החדשות די מהר, מעבר בין חלונות, הסתרת כל החלונות הפתוחים , ניווט בגלישה בדפדפן בלי צורך לחפש את ה back בדפדפן יוצרים חווית עבודה מאד ידידותית.

לסיכום, מדובר במכונת עבודה חזקה מאד,עם שקט מוחלט בזמן העבודה, הדלקה מהירה, משקל נוח יחסית ל 15 אינטש, ועיצוב מדהים באיכותו.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

הוסף תגובה

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)